Co robić aby prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia?

large (19)Często dostaje zapytania na temat zdrowego trybu życia. Jak to zrobić? Od czego zacząć? Odpowiedzi na te pytania jest wiele, tak wiele jak nas – ludzi. Każdy z nas jest inny, a więc powinien do tematu podejść indywidualnie. Jednak jak w życiu tak i w diecie czy sporcie jestem zwolenniczką znalezienia złotego środka. Uważam, że można na wszystko sobie pozwolić, ale z umiarem.

Tak samo nie można przesadzić z ilością ćwiczeń, jak nie można nie ruszać się wcale. Ważna jest również zbilansowana i zdrowa dieta, ale ludzie (!) nie przesadzajmy również i w tę stronę. Można, a nawet powinno się od czasu do czasu pozwolić sobie na nasze ulubione danie czy alkohol. Tak, tak wiem, że nie jest to zdrowe, ale co z tego? Możemy to spalić w trakcie aktywności fizycznej i bum,PROBLEM rozwiązany.

Warto nagradzać się za swoje wyczyny, po prostu dla zdrowia psychicznego. Trzeba jednak pamiętać, aby nie nagradzać się codziennie 😉  Nasze zdrowie psychiczne czy równowaga psychiczna jest ogromnie ważna. To ona decyduje czy wytrwamy w postanowieniu ZDROWEGO I AKTYWNEGO ŻYCIA czy się złamiemy. Strasznie denerwują mnie ludzie, którzy odchudzają się jakimiś śmiesznymi dietami typu “kopenhadzka” przez 13 dni. Myślą, że pięknie schudną 10 kg w dwa tygodnie i może nawet im się to udaje, ale kompletnie nie myślą o konsekwencjach swoich czynów. To co robią swoim organizmom, te szkody będą musieli naprawiać przez długi czas. Organizm nie dostaje odpowiednich składników do normalnego funkcjonowania. Ludzie zrozumcie to wreszcie, że niszczycie swoje zdrowie w taki sposób. Zrozumcie wreszcie, że zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i umiar to wszystko czego potrzebujesz, aby cieszyć się pięknym ciałem, kondycją i aby być bardziej szczęśliwym w życiu.

large (20)

Kiedy zrozumiesz wreszcie co próbuję Ci przekazać, ruszysz się wreszcie z kanapy czy laptopa, zaczniesz jeść zdrowiej zrozumiesz o czym mówię.
Podczas aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny dzięki czemu jesteśmy bardziej szczęśliwi.

Kilka prostych zasad na początek. Postaraj się zmienić te kilka rzeczy, a zauważysz dużą różnicę. Organizm Ci za to podziękuje, a Ty zaczniesz się cieszyć piękną sylwetką.

motywator_55377d034e4441.81301552-600x822

Przyznam się wam, że od zimy schudłam rozmiar a nawet troszkę więcej i dalej chudnę. Nie jest to moim celem, teraz chciałabym umięśnić swoje ciało, szczególnie w okolicach “boczków” i brzucha, ale nie mam na co narzekać. Pięknie jest czuć się dobrze w swoim ciele.
Pamiętajcie, że nie przytyłyście w tydzień to i w tydzień nie schudniecie! Zdrowe podejście do tematu, o to właśnie chodzi!

IMG_2496

Sushi to moje ulubione danie. Na przekąskę koktajl. No i uczywiście sałatki mmm

IMG_2497

Obiad? Wołowinka z warzywami w woku. Pyszne śniadanko- zdrowe placuszki. Deser? Koktajl owocowy.

IMG_2498

Aktywność fizyczna? Jazda na rowerze nad morze, w góry. Wspinaczka po górach. Od niedawna wróciłam również do biegania.

large (21)

Advertisements

2 thoughts on “Co robić aby prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia?

  1. Super, zgadzam się ze wszystkim 🙂 Ważne, żeby znaleźć też czas na chwilę relaksu 🙂 no i polecam zastąpić kosmetyki sklepowe tymi naturalnymi, które można zrobić samemu- na tyle na ile to możliwe 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s