Zmień swoje nawyki

large (5)Często zastanawiamy się co źle wpływa na nasze zdrowie? Jak o siebie zadbać? Jak zdrowo żyć? Jak zdrowo jeść? Jak sprawić, że będziemy się lepiej czuli? Co jeść? Mam dla was dziś kilka wskazówek.

Możecie zacząć już dziś i nie musicie za to nic płacić.
Pierwszy krok to sen.

W dawnych czasach kiedy słońce wschodziło my, ludzie budziliśmy się w swoich jaskiniach, kiedy natomiast słońce zachodziło kładliśmy się spać. W dzisiejszych czasach mamy za dużo bodźców, które nie pozwalają nam spokojnie zasnąć- facebook, blogi,TWITTER, TV, youtube. Sen jest bardzo ważny dlatego, kładźmy się spać o 22. To unormuje nasze hormony, będziemy bardziej skoncentrowani i produktywni w ciągu dnia. Jak to zrobić? Jeśli chcemy iść spać o 22, wyłączmy wszystkie światła godzinę przed snem. To czas na rozmowę, refleksje nad swoim życiem, uspokojeniem się, wyciszeniem. Dlaczego to takie ważne? Wiele chorób takich jak depresje, ataki nerwowe są wywołane przez problemy ze snem.

Następny krok to zwróćmy uwagę na to co pijemy. To, że najzdrowsza jest woda, każdy o tym wie. Nie zadajemy sobie jednak pytania jaka woda?

large (6)

Tu w Irlandii wiele osób piję wodę z kranu, bo jest zdatna do picia. To prawda, ale możemy w niej znaleźć fluor. Niestety, ale jest to dla nas trucizna. Zwróćcie uwagę, że kiedy myjemy zęby pastą z fluorem, na odwrocie pasty napisane jest w razie połknięcia skontaktować się z lekarzem. W wodzie fluor jest rozwodniony, ale na pewno nie działa na nasz organizm w pozytywny sposób, dlatego proszę was pijcie wodę kupną, w butelkach, lub ze zdrowego źródła.

Kolejny krok to odrzućmy w naszej diecie pszenicę i gluten.

large (7)

Dlaczego? Gluten to proteiny które możemy znaleźć w pszenicy,PROBLEM z pszenicą jest taki, że 95% z niej jest genetycznie zmodyfikowana. Chleb który jemy to już nie ten sam chlebek, którym zajadali się nasi dziadkowie.

large (8)

Gluten ma powiązanie z wieloma chorobami, jak na przykład:
Przewodu pokarmowego: wzdęcia, IBS, gazy, biegunka, zgaga, zaparcia; Neurologiczne: epilepsja,neuropatia, MS, ADHD, autyzm; SKÓRA: pokrzywka, wyprysk, wysypka, trądzik, łuszczyca,zapalenie skóry; chroniczne zmęczenie, zapalenie stawów, bóle stawów, Autoimmunologiczne:toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca T1; EMOCJONALNA: Demencja, bóle głowy,migreny, OCD, niepokój, drażliwość, depresja; dzieci: Kolka, Zmęczenie, zły sen, wyprysk,odmowa jedzenia, infekcje ucha; INNE: hipoglikemia, nieważkości, astma, bezpłodność, brakiwitaminy B12, żelaza, kwasu foliowego, witaminy K.
Dlatego zachęcam do odrzucenia  glutenu na 30 dni. Zobaczcie czy coś się zmieni? 

Ja już zaczęłam zmieniać swoje nawyki.Staram się nie jeść glutenu ale i produktów mlecznych, ponieważ jestem uczulona na laktozę. Jak na razie czuję się dobrze, a mleko sojowe nie różni się dla mnie niczym od mleka krowiego.

Nie będzie łatwo, ale na pewno warto. Poczujecie się lepiej! Obiecuję! 

Pozdrowienia księżniczki! 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s