Przestań wreszcie zrzędzić

Jesteśmy generacją ludzi harujących w korporacjach, gdzie wyzysk jest na porządku dziennym. Żyjemy w pośpiechu, pracujemy do późna, jemy byle co. Nie przejmujemy się tym gdy jesteśmy młodzi, ale w późniejszym czasie pokażą się konsekwecje i już tak wesoło nam nie będzie. Żyjemy w ciągłym biegu, ciągle patrząc przed siebie zapominając o przyjemnościach. Zapominamy o urodzinach, znajomych i o filmie, który tak bardzo chcieliśmy obejrzeć. Dzień za dniem, a życie leci jak szalone.large

Niestety mam dla ciebie złą wiadomość. Jesteś jednym z wielu, jednym z wielu ludzi żyjącym w ten sam sposób. Nie, nie jesteś tym jednym, jedynym człowiekiem, który ma dużo na głowie – w pracy dziesięć projektów, wrzeszczącego szefa, bez przerwy dzwoniące telefony. Kończysz pracę i lecisz na studia, bo przecież trzeba ciągle podwyższać swoje kwalifikacje, tak jakby znajomość trzech języków i studia magisterskie było za mało. Jesteś wykończony, wracasz do domu a tam jeszcze zrobić obiad, posprzątać mieszkanie, dokończyć projekt z pracy czy studiów. Olaboga może jeszcze masz na głowie męża/żonę i dzieci. Czujesz, że ten artykuł jest o Tobie? To świetnie trafiłeś. Nie, nie jesteś jedyną osobą na świecie, która ma taką samą lub podobną sytuację. Nie jesteś wyjątkowy. Zrozum to wreszcie!

Czy wiesz może co różni Cię od ludzi szczęśliwych? To jak postrzegasz świat. Oni, ci szczęśliwi ludzie cieszą się z codziennej ciężkiej pracy. Ty natomiast jesteś jednym z wielu ludzi zrzędzących i marudzących na temat swojego życia. Oni cieszą się z pracy – bo mają za co żyć, cieszą się ze studiów – bo się rozwijają i są bliżej do osiągnięcia sukcesu, cieszą się że mogą zrobić obiad, bo znaczy że na tyle im się poszczęściło, że mają co zjeść każdego dnia, cieszą się, że muszą posprzątać mieszkanie – bo znaczy, że mają dach nad głową, cieszą się, że wracają do żony/męża – bo wiedzą, że poszczęściło im się na tyle, że ktoś ich kocha i o nich dba, cieszą się na chwile spędzone z dzieckiem, bo mają ogromne szczęście, które nie zdarza się każdemu.

Teraz rozumiesz dlaczego powinienieś przestać marudzić?

Ciesz się z wszystkiego co masz i bądź wdzięczny, bo w ułamku sekundy możesz wszystko stracić.

Advertisements

One thought on “Przestań wreszcie zrzędzić

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s