Wygrywasz czy przegrywasz? Wybór jest Twój!

weheartit.comBardzo często zastanawiam się dlaczego jedni ludzie dają sobie radę ze swoimi problemami, a inni nie. Żyję w dosyć sporym mieście, w Dublinie (Irlandia). Aby dostać się do pracy przejeżdżam na rowerze przez ścisłe centrum. Na każdym rogu można bez problemu trafić na ludzi którym się nie udało, którzy nie mają już nic. Patrząc na nich zastanawiam się jak potoczyło się ich życie że trafili na ulicę. Wiem, że może nie będę teraz obiektywna, ale to moje spojrzenie na ten temat, ty możesz mieć inne. Według mnie chcieć to móc. Wydaje mi się, że tym ludziom po prostu się nie chce. Nie chce im się szukać pracy, dokształcać się czy stanąć na własne nogi. Wiem, że życie nie jest łatwe, sama tego doświadczyłam, ale czy na prawdę nie stać cię człowieku na odrobinę wiary w siebie, ogarnięcie się, rzucenie lub ograniczenie nałogu i pójście na przód ze swoim życiem. Wszystko zależy od tego co mamy w głowach. Jeśli będziesz myślał, że jesteś do niczego to w końcu skończysz na byciu nikim. Jeśli natomiast będziesz w siebie wierzył, podejmował kroki i walczył o swoje życie na pewno się uda. Nie mówię już tutaj aby od razu wyobrażać sobie że będziesz mega bogaty bo zrobiłeś krok i poszedłeś na studia. Chodzi o to, żeby żyć na przyzwoitym poziomie i każdego dnia realizować swoje cele i marzenia. Ja też mogłabym milion razy zrezygnować, poddać się i to wszystko olać, wpaść w depresję i użalać się nad sobą. Pytanie tylko po co?
Po co do cholery tracić swoją energię na dołowanie się. Doceniaj to co masz każdego dnia, ciesz się z życia. Bierz je takie jakie jest, bo (teraz Cię olśnię) nie będziesz miał innego. Wiecznie myśląc kiedy będziesz miał kasę zrobię to czy tamto, kiedy skończę studia to zrobię to czy tamto. Zauważ wreszcie, że takie myślenie nie działa, ponieważ kiedy wreszcie będziesz miał kasę twoje życie na tyle się zmieni, a nawet ty i twoje poglądy zmienią się diametralnie. My ludzie każdego dnia dorastamy, zmieniamy poglądy i patrzymy na świat inaczej. Najważniejsze abyś doceniał to co masz i starał się przejść przez życie z najlepszą możliwą wersją siebie, dlatego walcz o swoje marzenia, nadaj życiu sens i nigdy się nie poddawaj. Każdy ma upadki, ale tylko to jak szybko wstajesz definiuje czy jesteś wygranym czy przegranym.

Follow my blog with Bloglovin

Advertisements

4 thoughts on “Wygrywasz czy przegrywasz? Wybór jest Twój!

  • Hej Piotrek!
   Niestety ja w to nie wierzę. Wierzę natomiast w to, że jeśli czegoś bardzo chcemy i robimy wszystko w naszej mocy aby to osiągnąć, jesteśmy również cierpliwi, ponieważ nic nie przychodzi z dnia na dzień, to osiągniemy to co sobie założyliśmy. Znam masę przypadków którym się udało. Nie mieli tak zwanych “pleców”, we wszystko co robili wkładali masę wysiłku, ale wreszcie im się udało. Uważam, że każdy jest kowalem swojego losu.
   Pozdrawiam i dziękuję za komentarz. 🙂
   Zapraszam ponownie.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s