Jak nie spieprzyć sobie życia przez związek.

Opowiem dzisiaj jak nie spieprzyć sobie życia przez związek.

Związki są skomplikowane, chyba każdy z nas już to zauważył. Ja mam na swoim koncie kilka poważnych związków, nie jestem natomiast ekspertem. Po raz kolejny opowiadam jaka jest moja perspektywa.

Są związki dobre, w których się układa, są związki złe w których się nie układa i są również związki w których czasem jest lepiej a czasem gorzej i takie związki są prawdziwe. Dlaczego? Zapytasz mnie pod nosem. Muszę Cię uświadomić, że związek składa się z dwóch zupełnie innych od siebie osób, które były zupełnie inaczej wychowane, które przeżyły zupełnie inne życie, które miały inne problemy. Dwadzieścia kilka lat zupełnie innego życia nie mogły nie wpłynąć na twoje relacje. Każdy ma jakieś swoje niedoskonałości i trzeba się z tym pogodzić, to coś zupełnie normalnego. Co innego kiedy ktoś ma poważne problemy jak uzależnienie od pornografii, seksu, alkoholu, narkotyków czy okazjonalnego lania cię. Wtedy wiej ile wlezie bo nie jesteś w stanie nic zrobić dopóki ta osoba nie postanowi się zmienić. Nawet jeśli będziesz błagać, wzywać egzorcystę czy lać wodę święconą. Nic, na Boga nic nie pomoże.

Najważniejsze, aby podstawa związku była taka sama. Mamy taką i taką wizję naszego wspólnego życia. Co to oznacza? Ja chcę podróżować a on chce mieć dom, pięcioro dzieci i kota? Jesteście na innym etapie życia. Ja chcę się rozwijać, a on najlepiej “zamknął by mnie w klatce bo tak lubi na mnie patrzeć”? Wiej! To samo tyczy się mężczyzn! Ona chce imprezować, a ty szukasz poważnego związku? Wiej! Prędzej czy później szydło wyjdzie z worka, a ty zostaniesz sam jak palec. Dzięki (Bogu za rodzinę i przyjaciół, którzy zawsze zbierają nas po rozstaniach, co my byśmy bez nich zrobili).

Po wybraniu odpowiedniej osoby, która o ciebie dba i cię szanuje kochaj bezwarunkowo. Jeśli ktoś Ci nie pasuje, nie brnij w to, jeśli natomiast czujesz, że to właśnie ta osoba kochaj bezwarunkowo. Dlaczego? A chciałbyś aby ktoś coś w Tobie zmieniał? Chciałbyś żeby ktoś mówił ci schudnij, zmień kolor włosów, ubieraj się tak czy siak? Z pewnością nie. Ja również. Jeśli tak robisz (a przyznam się bez bicia, że kiedyś tak robiłam) oznacza, że nie kochasz bezwarunkowo, a co za tym idzie nie jest to prawdziwa miłość. To tylko złudzenie.

Do prawdziwej miłości trzeba dojrzeć. Tak samo jak my, nasze poglądy i marzenia dojrzewają tak samo nasze nastawienie do miłości dojrzewa. Miej pewność, że oboje jesteście chcecie tego samego. Nie ma sensu czekać, aż ktoś się zmieni. Jeśli chcesz mieć kota kup kota a nie rób kota z psa! To nie zadziała.

Bądź sobą! Nie udawaj tylko po to by z kimś być. Jeśli ktoś nie kocha Cię takiego/ takiej jaki jesteś nie bądź z tą osobą. Pamiętaj, powinieneś być z osobą która nie tylko lubi, ale kocha te twoje małe odchyły. Pełna akceptacja to podstawa.

Nie szukaj związku idealnego. Kłótnie to coś normalnego, zdrowego. Wiesz dlaczego? Bo wyrażasz swoje emocje. Pomyśl, że nigdy byś się nie kłóciła ze swoją drugą połówką. No i co? Nie możesz wyrazić swojego zdania, nie możesz zakomunikować co Ci nie pasuje, ani co oboje musicie udoskonalić aby iść przez życie dalej razem, a co najważniejsze nie ma tego ognia w związku, który każdy z nas pragnie. Bez kłótni nie ma make up seksu pamiętajcie 🙂

Na dzisiaj zostawiam was z tymi kilkoma przemyśleniami. Jeśli macie jakieś inne pomysły proszę o komentarze. Chętnie przeczytam co wy myślicie na ten temat.

Całuję! :*

Advertisements

9 thoughts on “Jak nie spieprzyć sobie życia przez związek.

  • Niestety, ale to prawda. Kiedyś jak coś się psuło to się to naprawiało, a nie wyrzucało. Teraz czasy dramatycznie się zmieniły. To również przez to, że często nie myślą o byciu “na zawsze”, ponieważ bardzo szybko można wziąć rozwód. Ludzie żyją tu i teraz nie myśląc o przyszłości przez co podejmują szybkie decyzje spowodowane chwilowymi emocjami.

   Like

 1. a wg mnie wszystko da się połączyć 😉 ja z Miśkiem mamy zupełnie inne poglądy na temat związku a jesteśmy bardzo podobni do siebie ^^ On chce spokoju, rodziny dzieci , ja – jeszcze muszę się wyszaleć , poimprezować , zwiedzić troszkę świata 🙂 mimo wszystko jesteśmy w związku i troszkę imprezujemy i troszkę zaszywamy się w swoim małym świecie ♥

  Like

  • Zgadzam się. Wszystko można połączyć, ale tylko jeśli obie strony chcą. Jeśli nie ma w związku ustępstw, a każda ze stron ma swoją wizję świata i nie ma zamiaru dostosować się do drugiej osoby to niesety ten związek nigdy nie będzie funkcjonował.

   Like

 2. W XXI wieku trudno o prawdziwy związek. Mam wrażenie, że ludzie mają problem z dojrzałością i emocjami. I mamy związki, gdzie po 2 tygodniach mówi się “kocham Cię”, po 3 miesiącach “nienawidzę Cię”.

  Like

  • Nie wspominając o tym, że sypia się po pierwszej randce, a później jest się zdziwionym, że związek nie wypalił. Wysparczy spojrzeć na statystyki, że jest bardzo mało par które zaczynają związek od łóżka, “kocham Cię” po dwóch tygodniach i nie kończą tego związku po trzech miesiącach.
   Uważam, że również role w związkach nieco się pozmieniały i wszystko jest na odwrót. Ale jest tego również plus ponieważ kobiety wreszcie mają prawo do głosu w domu, w pracy czy w polityce. Świat się zmienia a my razem z nim.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s